Apartmány Máchovo jezero
Objednávky - rezervace - dotazy
+420 722 924 364
+420 722 924 364

Rekreace

Doksy

DoksyŘíká se, že srdcem Máchova kraje jsou právě Doksy s Máchovým jezerem. Někdo by si mohl myslet, že jediným lákadlem výše zmíněného městečka je právě jezero, ale není to tak úplně pravda. Najdete zde Památník K. H. Máchy, expozici rybářství, kostel a velice krásný zámeček. Muzeum Čtyřlistek.

Více informací na http://mesto-doksy.cz

Máchovo jezero

Máchovo jezeroRomantické kouty, tolik opěvované samotným Máchou, u jezera dodnes snadno najdete. Jezero (nebo spíše "Velký rybník", jak zní jeho původní název) najdete u Doks. Umělá nádrž má plochu 284 ha, hloubku až dvanáct metrů a její vody zadržuje sto třicet metrů dlouhá a skoro deset metrů vysoká hráz. Původně jezero sloužilo k chovu ryb, ale v současnosti se využívá hlavně k rekreačním účelům.

Hrad Bezděz

Hrad BezdězKrál hradů. Takovou přezdívku dostal od návštěvníků. A že jich jeho branami prošlo dost a dost. V roce 2005 více než 60 000 a v roce 2006 ještě více. Není divu, vždyť Máchův kraj nabízí kromě výše zmíněného hradu ještě mnohem více lákadel.

Více informací na http://www.hrad-bezdez.cz

Hrad Houska

Hrad HouskaVěříme, že na těchto stránkách naleznete vše, co jste chtěli o tajuplném hradu Houska vědět a že nás co nejdříve navštívíte. Nenechte si ujít malebnou krajinu Kokořínska a návštěvu nádherné historické památky. Ať už se rozhodnete jakkoliv, těšíme se na Vás na Housce.

Více informací na www.hradhouska.cz

Vrátenská hora (rozhledna)

Vrátenská horaNejvyšší vrchol Kokořínska, Vrátenská hora, skrývá jednu z nejpůsobivějších rozhleden u nás, posuzujeme-li stavbu z hlediska výhledu a informačních tabulí. Po vzhledové stránce bych se ji totiž rozhodně neodvážil nazvat architektonickým skvostem, spíše naopak. Deset metrů vysoká anténní část, doslova obtěžkaná vysílači, hnědá barva, i samotný vzhled vyvolají pozitivní dojmy jen u málokoho. O to více překvapeni však budete po vystoupání 125 schodů.

Vyhlídková plošina ve výšce 24 metrů nabízí opravdu krásný kruhový rozhled po okolí. V každém směru máte k dispozici podrobnou mapu popisující viditelné objekty, jimž jednoznačně dominuje Velký a Malý Bezděz, rozpoznáte mělnickou elektrárnu a samozřejmě Říp. Za dobrého počasí je viditelná až Luční hora, jižním směrem potom Praha. Západně uvidíte České středohoří.

Rozhledna Vrátenská hora byla postavena v roce 1999 za spolupráce tehdejších mobilních operátorů Eurotelu a Radiomobilu.

Více informací na www.tipynavylet.cz

Jachtklub Máchovo jezero

Více informací na jmj.myacht.cz

Kokořín

KokořínNa Kokořín se nejlépe dostanete z nedalekého Mšena. Nejsnazší je jet autem, případně lze využít autobusy. V Mšenu se napojte na zelenou turistickou značku, která vás povede 4,5 km nádhernou přírodou. Na rozcestníku "Kokořín – Dolina" přejděte na modrou značenou trasu. Po půl kilometru dojdete k odbočce na Kokořín.

Více informací na www.kokorin-kokorinsko.cz

Zámek Stránov

Zámek StránovNovorenesanční zámek Stránov stojí na ostrohu nad Skalským potokem u obce Jizerní Vtelno na Mladoboleslavsku ve Středočeském kraji. Navštivte jej a budete okouzleni malebným místem i nádhernou architekturou.

Více informací na www.zamekstranov.cz